Bubnjar?

Naletjela sam spremajući ladice na staru igru koju sam s oduševljenjem igrala zbog zanimljive priče, maštovitih oružja, pejzaža i predmeta koji nemaju veze sa konvencionalnom arhitekturom ili dizajnom interijera. Ono najposebnije i najljepše u ovoj igri opisujem u ovom entryju – soundtrack koji sam preslušala i izvan igre nebrojeno puta.

Alice on SvartBERGChris Vrenna (ex-bubnjar Nailsa) je prije 8 godina dobio zadatak izraditi glazbenu podlogu za PC igru American McGee’s Alice.

Daleko sam od gamera jer mi se uglavnom ne da gnjaviti sa dugometražnim igranjem. Osim Alice, volim povremeno instalirati UT i drmati po nivoima flak cannonom i to je većinom sve što se tiče FPS i TPS – moja shema je Diablo, to svatko zna i užitak mi je natezati se sa monstrumima, pogotovo sa Steel Lordovima na zadnjim nivoima pred Diablom. Ova igra me zaintrigirala zbog nekoliko “stavki” pa evo kratkog obrazloženja zašto je ovo must-play igra.

Priča počinje klasično-aliceovski – Bijeli Zec dolazi po Alice i objašnjava kako je Kraljica Srca formalno odlijepila, a Zemlja Čudesa treba njenu pomoć. Alice kreće za njim i ubrzo susreće anoreksičnog Cheshire Mačka koji joj je pratnja kroz nivoe, servirajući praktično neprecizne no ipak kontekstualno korisne lajne, često u nekom polusarkastičnom tonu.

Primjeri?

  • I suppose “Experience teaches best”, “Learn by doing”, and similar clichés have merit. Take their advice; I’m busy.
  • Only a few find the way; some don’t recognize it when they do; some don’t ever want to.
  • Only the insane equate pain with success.
  • Only the foolish believe that suffering is just wages for being different.

Ali, glazba… Glazba je presavršena. Radi se o 20-ak instrumentala:

  1. Falling Down The Rabbit Hole
  2. Village of the Doomed
  3. Fortress of Doors
  4. Fire and Brimstone
  5. Wonderland Woods
  6. The Funhouse
  7. Skool Daze
  8. Time to Die
  9. I’m Not Edible
  10. Taking Tea in Dreamland
  11. Fungiferous Flora
  12. Tweedle-dee and Tweedle-dum
  13. The Centipede
  14. Pandemonium
  15. Flying on the Wings of Steam
  16. Late to the Jabberwocky
  17. Pool of Tears
  18. Battle with the Red Queen
  19. A Happy Ending

spooky i mračnog ugođaja, sa mnoštvom kvrckanja, perkusija i glasanja ženskog vokala bez artikuliranih riječi, dječjeg plača i sl. Često je začinjena zvukovima koje bi ispuštao stroj Prof.Baltazara & Mr.Hydea, sastavljenog od brojnih, smrtnicima nejasnih dijelova sa još nejasnijom funkcijom. Tijekom igre prolazimo kroz gorespomenute neuobičajene nivoe, susrećemo svakakve likove sa raznolikim stupnjem inteligencije, sociopatije, krize identiteta i sl. poremećaja, što je krasno uklopljeno u zagonetke koje omogućuju napredak u igri. Lara Croft style, ni otprilike kao Guybrush Threepwood.

Sutra me čeka relativno gadan ispit. Ako ga položim, instalirat ću si ovu igru i izgubiti par dana.

UPDATE: malo sam guglala i naišla na devastirajuću vijest. Snima se film po uzoru na igru i izlazi nagodinu, radi ga Markus Nispel, meni poznat po snimanju spotova. Sad još moram reći ono najgore, A L I C E  G L U M I  S A R A H  M I C H E L L E  G E L L A R!!! Na natjecanju najgorih castinga ovaj osvaja prvo, drugo, treće i prvo mjesto na natjecanju godinu dana kasnije! Osim što Gellarica ne zna glumiti, ima oko 30 godina a trebala bi glumiti mladu djevojku, djevojčicu! WTF?!

Previous post

Next post

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.